יום שני, 26 באוקטובר 2009

המשך התארגנות בקרייסצ'רץ' ועד לוואנאקה

יום שישי 24.10 יצאנו לקניית רכב בדקנו אצל סוחר רכב אח"כ בדקנו במודעות באכנסיות. מאחת המודעות הללו קנינו מיצובישי צ'ריוט. נפגשנו בדקנו במוסך ובעוד מוסך ואחרי מו"מ שילמנו 2100 דולר נ"ז. רצנו לעשות בעלות בדואר. בדקה האחרונה והרכב שלנו. נסיעה ראשונה בצד ההפוך, ממש קשה להתרגל. במקום לאותת הפעלתי את הווישרים באחת הפעמים התחלתי להקיף כיכר בצד ההפוך. בדואר פגשנו ישראלי שעבד בפלאפל הירוק בשילת ובקפה אינטרנט פגשנו תימני. שניהם המליצו לנו על בית הכנסת הקהילתי. בערב יום שבת הלכנו לבית הכנסת ומי מנהל את המקום, נער ישראל שחזר בתשובה עם שיער ארוך, כיפת חבד. כבן 20, וחברתו האוסטרלית הגיורת. הצעיר הזה מנהל את התפילה ומנחה אותה. לא ייאמן. בית כנסת ללא מנין כי שניים מהמתפללים אינם יהודים (מתעניינים ביהדות) המשך הערב בקבלת שבת יהודית ושירה וריקודים חסידיים. מצאתי את עצמי שר את כל הארסנל המסורתי שלי בעידוד האחרים. למחרת שבת שוב בבית הכנסת, לאחר מכן עשינו ביטוח לאוטו, ציידנו את הרכב במזרון, כלי אוכל שק שינה שמיכה עבה, גזייה ועוד. בהמשך בטיול פארק בקרייסצ'רץ' שם פגשנו תוך הליכה זוג אוסטרלי . נוצר קליק מיידי. הזמינו אותנו לקפה בקרוואן שלהם (מוטורהום). יש כבר הזמנה לאוסטרליה אחרי שאכלתי בגבורה את המאכל של האוזי (כינוי לאוסטרלים) בשם וויזימייט. למחרת יצאנו לחצי האי בנקס לאקרואה, חזרה לקרייסצ'רץ' ובדרך לארתורס פאס. ניסינו שינה ברכב בקמפינג . היה מעניין.
26.10 יצאנו לארתורס פאס שזהו מעבר מדהים בין הרים וגם מעבר בין נופים ירוקים והרי שלג לאזור גשום ופחות ירוק. בדרך צעדנו במסלול ב"קורה טאוהיטי"- שמורת סלעים מרשימה. מארתורס פאס המשכנו לגריימאות שם לקחנו את המוטל אותו מנהל ישראלי. מקום יפה ומפנק במיוחד הכולל שעה אינטרנט חינם וסיר מרק.27.10 שוב מתחילים את היום במוסך. מצת הסיגריות מקצר. בקיצור תוקן ויש לנו GPS. החיים יותר קלים. אנחנו בדרך לפרנץ ג'וזף יום בהיר, פרות וכבשים כל הדרך. נכנסנו להוקיטיקה ישירות לאינפורמיישן. יצאנו לקניון מרהיב בו עובר נהר הוקיטיקה.

קצת צעידה ביער סבוך ומעבר על גשר תלוי מעל נהר. קסם של מקום.הלאה לפרנץ ג'וזף. מחירי הלינה בשמיים. מזג האוויר הרשה. ישנו ברכב מאובזר באתר קרוואנים פתוח. פעם ראשונה שרה'לה בישלה אורז ומרק.
28.10 התעוררנו ליום גשום. יצאנו לצעידה על קרחון פרנק ג'וזף אחרי הצטיידות מכף רגל ועד ראש כולל נעליים גרביים ודוקרניים (ספייקס) למניעת החלקה על הקרח.
חמש שעות מאתגרות עם מדריך וקבוצה לאחר הנחיות מדוקדקות. כל היום ליווה אותנו הגשם. הידיים קפאו למרות הכפפות. כאן גילינו שכיסויי התיקים הצהובים לא שווים פרוטה. כל הציוד שכיסינו נרטב. המראות מדהימים. חוויה ייחודית. רטובים ומרוצים נחתנו במוטל יפהפה טופ 10 הולידיי פארק.
29.10 נוסעים לאגם המשתקף. מסלול צעידה בן שעה וחצי שבו רואים את ההרים המושלגים משתקפים במים ויוצרים תמונת מראה. למזלנו צילמתי תמונה אחת שבה רואים את ההשתקפות, ומייד לאחר מכן לא היה ניתן לעשות זאת בשל תנועה של המים. יופי של מקום.
ההמלצות שולחות אותנו לתצפית על קרחון פוקס. בשל יום בהיר כל כך כשבצדי הדרך כבשים ופרות, עצרנו בצד חווה לקפה של בוקר. למקום פתאום הגיעה חוואית ג'דעית בריונית שהחליטה להוציא סלע שהפריע למכסחת העירייה שקוצצת את שולי הדרכים (אין לה מה לעשות?!). הזמנו אותה להצטרף אלינו אחרי שהצטרפנו אליה לשיגעון של הסלע המציק. רשמנו עוד חוויה של תקשורת מקומית נחמדה. משם המשכנו לתצפית על קרחון פוקס, ולאחר שהבנו שהרעיון דומה לזה שצעדנו עליו אתמול, המשכנו דרומה לעבר העיר וואנקה. בדקות אלה אנחנו בסלון המוטל יושבים מול האינטרנט לאחר ארוחת ערב מושקעת יותר והאח בוערת.